Odbiór
w punkcie
- Płeć: męskie
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Męski rower trekkingowy to ciekawa propozycja do jazdy rekreacyjnej. Wszechstronne zastosowanie sprawia, że dają one satysfakcję zarówno podczas poruszania się po asfalcie, jak i w lekkim terenie. Wygodna geometria pozwala na komfortowe pokonywanie wielokilometrowych tras. Są dobrym wyborem na wypady turystyczne oraz do bikepakingu. Wśród wielu dostępnych marek męskich rowerów trekkingowych dużą popularnością cieszą się Oxfeld czy R-Raymon.
Superoferta
Odbiór
w punkcie
POLECAMY
POLECAMY
POLECAMY
Darmowa
dostawa
POLECAMY
POLECAMY
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Męskie rowery trekkingowe cechują się klasyczną geometrią z wysoko położoną górną rurą ramy. Ich konstrukcje wykonywane są z aluminium – materiału lekkiego i wytrzymałego. Powoli standardem staje się wewnętrzne prowadzenie linek, które oferuje, chociażby podstawowy model Kross Trans 1.0 SR. Lakierowanie męskich trekkingów zwykle cechuje minimalizm. Marki stawiają na ponadczasowe, jednokolorowe projekty, stanowiące ciekawą propozycję dla użytkowników w każdym wieku.
Zazwyczaj rowery trekkingowe bazują na napędzie marki Shimano. W tańszych modelach gwarancją płynnej pracy są modele z serii Tourney czy Altus, w droższych stosuje się bardzo wytrzymałą grupę Shimano Cues, np. Kalkhoff Entice 18 Cues. Chociaż większość przerzutek obsługiwana jest za pomocą manetek cynglowych, znajdziemy bez trudu warianty z manetkami obrotowymi. Jednym z takich męskich rowerów trekkingowych będzie Alpina Bike Eco T10.
Osoby, które jeżdżą bez względu na panujące warunki atmosferyczne, także w deszczu, powinny zwrócić szczególną uwagę na rodzaj stosowanych hamulców. Zdecydowanie największą skuteczność wykazują hydrauliczne hamulce tarczowe. Dostępne są nie tylko w najdroższych męskich rowerach trekkingowych, ale także tych ze średniej grupy cenowej, np. Oxfeld TR-7 czy Krosss Trans 4.0 BG.
Współcześnie każdy męski trekking bazuje na amortyzowanym widelcu, który skutecznie poprawia komfort jazdy. Przeważnie są to komponenty marki SR Suntour, ale nie tylko. Najczęściej oferują one skok ok. 50-63 mm, co gwarantuje efektywną redukcję wstrząsów zarówno w lesie, jak i w czasie pokonywania wysokich krawężników. Dostępne są np. w Giant Roam EX, świetnym modelu dla wymagających użytkowników.
Zdecydowana większość męskich rowerów trekkingowych dostępna jest w komplecie z zestawem akcesoriów. Pełnowymiarowe błotniki i osłona na łańcuch chronią rowerzystę przed zabrudzeniem odzieży, wytrzymały bagażnik pozwala na zamontowanie dodatkowych koszy, toreb lub sakw, a będące częścią kompletu oświetlenie świetnie sprawdza się w ruchu miejskim. Zwykle montowane są lampki zasilane przez baterie, jednak niektóre Romety wyposażane są w dynamo. Takie modele jak Romet Wagant 3 to doskonała opcja na długie wypady.
Powiązane kategorie: