Odbiór
w punkcie
- Materiał ramy: carbon
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Carbon to szczególnie ceniony przez kolarzy szosowych materiał, który coraz częściej stosowany jest przez producentów rowerów. Jest on wysoko notowany z powodu trwałości i doskonałego tłumienia drgań. Jego największym atutem jest jednak niska masa, pozwalająca na znaczne obniżenie wagi całego pojazdu. Carbonowy rower szosowy jest lekki, dlatego umożliwia osiąganie lepszych czasów na trasach oraz zajmowanie wyższych miejsc w wyścigach, gdzie liczą się ułamki sekund. Włókno węglowe stosowane jest do produkcji ram, sztyc, widelców oraz kół, a także wielu innych elementów, jak choćby podkładki dystansowe do sterów.
Odbiór
w punkcie
Darmowa
dostawa
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Nowość
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Nowość
Black Weeks
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Z całą pewnością można powiedzieć, że najlepsze rowery szosowe produkowane są obecnie właśnie z carbonu. To materiał, który charakteryzuje się bardzo niską masą oraz wysoką sztywnością. Dzięki temu rower wyposażony w ramę i inne komponenty z włókna węglowego jest niezwykle responsywny i lekki. Cechą wyróżniającą ten materiał są również właściwości absorpcji mikrodrgań, co w odczuwalny sposób przekłada się na zwiększenie komfortu podczas jazdy.
Carbonowa kolarzówka będzie bezsprzecznie najlepszym wyborem dla profesjonalnych kolarzy, którzy biorą udział w dużych wyścigach. Dzięki cechom wyróżniającym włókno węglowe zapewni najlepsze osiągi i pozwoli maksymalnie wykorzystać możliwości rowerzysty. To bardzo ważne w przypadku zawodów, na których każda sekunda może decydować o zwycięstwie. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takie modele wybierały również osoby, traktujące kolarstwo jako hobby. Carbonowe rowery zapewnią im zdecydowanie wyższy komfort jazdy niż wersje aluminiowe bądź stalowe, zwłaszcza biorąc pod uwagę ich niską masę.
Istnieje kilka rodzajów kolarzówek karbonowych. Pierwszym z nich są wersje aero, takie jak np. Lapierre Aircode DRS 6.0, Orbea Orca Aero M30i LTD czy BH Aerolight 6.0 105 Di2. Już na pierwszy rzut oka widać, że niektóre elementy, jak np. sztyca czy kierownica są spłaszczone. Dzięki temu cała konstrukcja jest bardziej aerodynamiczna i umożliwia szybszą jazdę. To świetny wybór dla osób, które jeżdżą przede wszystkim po płaskiej nawierzchni i rzadko mają do czynienia z podjazdami o bardzo stromym pochyleniu.
Kolejną opcję stanowią rowery szosowe karbonowe typu race. Jak sama nazwa wskazuje, są one zaprojektowane typowo pod wyścigi. Modele takie, jak Orbea Orca M40, Basso Astra Ultegra Di2 RE38 czy Lapierre Xelius SL 5.0 świetnie sprawdzą się podczas wyścigów. Ich geometria pozwala przyjąć bardzo dynamiczną, mocno pochyloną sylwetkę.
Ostatni rodzaj, to karbonowe szosówki endurance, takie jak: Ridley Fenix Ultegra Di2 lub Orbea Avant. Są one nieco wygodniejsze niż wersje typowo wyścigowe, można więc poruszać się na nich z nieco mniejszą prędkością średnią, ale za to doskonale sprawdzą się na długich dystansach.
Niezależnie od tego, z czego została wykonana rama i inne komponenty, rower musi być również wyposażony w wysokiej jakości osprzęt, zwłaszcza, jeżeli planujemy udział w wyścigach. Elementy napędu od marek takich, jak Shimano czy SRAM, zwłaszcza z wyższych grup, jak Ultegra, Dura Ace, 105, Force, Rival lub Red eTap zapewnią precyzyjną zmianę biegów, a dodatkowo wyróżniają się niską masą. W połączeniu z walorami oferowanymi przez ramę z włókna węglowego pozwolą maksymalnie wykorzystać możliwości rowerzysty i wykręcać imponujące osiągi.
Powiązane kategorie: