Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Rower składany można poznać od razu. Jest mniejszy w porównaniu z modelami innych kategorii, ma koła o mniejszej średnicy i można go złożyć. Po tym zabiegu mieści się w torbie. Bez trudu włożymy go do samochodu, przewieziemy w autobusie i tramwaju. Samo złożenie trwa dosłownie moment. Rower miejski składany pozwoli nam szybciej dojechać do pracy i na uczelnię. Dzięki niemu złapiemy energię, niezbędną do działania. Składany rower w wersji uterenowionej może pomóc odkryć nam piękne tereny zaraz za miastem. Wszystko zależy od Twojej inwencji – jeden rower, mnóstwo zastosowań.
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Odbiór
w punkcie
Darmowa
dostawa
W sklepie CentrumRowerowe.pl znajdziesz rowery składane damskie i męskie od różnych producentów. Rowery składane to takie, które można w kilka minut rozłożyć i złożyć. Są one szczególnie popularne w dużych metropoliach. Łatwo je „skompresować” i wsiąść z nimi do zatłoczonego wagonu metra czy autobusu. Ale to niejedyne zastosowanie.
Prototyp pierwszego składaka we współczesnej formie stworzył w 1975 roku Andrew Ritchie. Był on wyjątkowo kompaktowy – składał się do rozmiaru mniej więcej 57x55x25 cm. Do tego można było go błyskawicznie rozłożyć. Trwało to mniej niż 20 sekund. Brompton – bo taką nazwę miał rower składany Anglika - był bardzo wytrzymały. Właściwie był i jest, bo produkuje się go do dziś w niewiele zmienionej formie. Co ciekawe, nad produkcją konkretnego roweru czuwa jedna osoba. Prekursorem Bromptona był rower marki Bickerton. W latach 50. XX wieku firma ta wypuściła na rynek model składany na kołach 18-calowych. Dość szybko się rozpowszechnił, mimo że nie był tak kompaktowy jak dzisiejsze konstrukcje. Niektóre źródła podają, że pierwszy składak w ogóle powstał w 1900 roku na potrzeby armii holenderskiej. Różnił się on od „tradycyjnego” holendra zawiasem na ramie, dzięki któremu można go było złożyć. Poza tym miał łatwo demontowalne koła, kierownicę i siodełko. Model ten, i podobne na nim wzorowane, były wykorzystywane podczas I wojny światowej. Nawet dziś żołnierze dosiadają składaków o zbliżonej konstrukcji.
Składane rowery można poznać od razu. Mają znacznie mniejsze koła, by móc je łatwo przewieźć nawet w małym samochodzie czy pociągu. W „czystej” formie dzięki zawiasowi można je złożyć (stąd nazwa). Co jeszcze charakteryzuje składaki?
W Polsce składaki nie są tak popularne jak na zachodzie, gdzie widok menadżera w garniturze jadącego do domu na takim rowerze nikogo nie dziwi. Powinniśmy bardziej życzliwym okiem spojrzeć na takie modele, bo naprawdę warto. Dla kogo jest więc rower składak?
Powiązane kategorie: