Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Koła trekkingowe dedykowane są do rowerów turystycznych. Ich najważniejszymi cechami są wytrzymałość i trwałość. Koła do roweru crossowego są bardzo podobne, choć nie muszą być tak wytrzymałe, jak trekkingowe odpowiedniki.
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Odbiór
w punkcie
Darmowa
dostawa
Koła trekkingowe i crossowe różnią się od tych, montowanych w rowerach górskich czy szosowych. Mają średnicę 28 cali i ich podstawową cechą jest wytrzymałość. To właśnie ona pozwala przejechać tysiące kilometrów bez strachu o rozcentrowanie czy uszkodzenie.
Wybór konkretnego modelu zależy też od tego, w jaki sposób chcemy użytkować koła. Inny model wybierzemy do roweru trekkingowego, a inny do crossowego.
W tym pierwszy przypadku musimy wziąć pod uwagę przewożony bagaż. Czasami waży on 20 kilogramów i więcej, a to już robi różnicę. W takiej sytuacji koła muszą być przede wszystkim mocne. W przeciwnym razie obręcz może pęknąć, a nasza wycieczka skończyć się w najmniej oczekiwanym miejscu.
Koła crossowe nie muszą być tak skrajnie wytrzymałe. Wybierając ten model roweru, bardziej myślimy o jeździe „na lekko” niż objuczeni sakwami. Jeśli mamy ambicje sportowe, powinniśmy zwrócić uwagę na masę zestawu. To szczególnie ważna cecha w szybkiej jeździe.
Na co jeszcze trzeba zwracać uwagę? Ważną rzeczą jest kompatybilność. W rowerze trekkingowym czy crossowym zakres przełożeń jest kluczowy. Jeśli zamierzamy założyć do naszego modelu grupę 12-rzędową, pamiętajmy o wyborze tylnego koła z właściwą piastą. Standardy z poprzednich lat nie będą pasować.
Zwróćmy też uwagę na mocowanie piast. Zazwyczaj jest to 5 × 100 mm z przodu i 5 × 135 mm z tyłu, ale warto się upewnić. Niektóre koła trekkingowe wyposażone są też w prądnice, o czym musimy pamiętać, planując zakup.
Powiązane kategorie: