Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Kolarski wyścig szosowy w górskim terenie poprzez Pogórze Przemyskie brzmi interesująco? Jeśli amatorska lub profesjonalna rywalizacja na asfalcie to dla Ciebie zbyt mało, to zapewne przekona Cię piękna i widowiskowa trasa. Na dokładkę dostaniesz jeszcze około 1300 m przewyższeń na trasie o długości 77 km. Przyjedź do Przemyśla i stań na starcie!
Województwo podkarpackie kojarzy się bardziej z wyścigami MTB, kolarstwem zjazdowym czy zawodami grawitacyjnymi, posiada jednak również tradycje szosowe. Przemyśl był dwukrotnie miastem finiszu Tour de Pologne. Organizatorzy maratonów CykloKarpaty i wyścigów MTB z serii Family Cup podjęli się wyzwania organizacji wyścigu szosowego. Malownicze okolice Przemyśla oferują piękne widoki, dobrej jakości asfalty oraz świetne zjazdy i wymagające podjazdy.
Start i meta zawodów odbywają się na Przemyskiej starówce. Po opuszczeniu miasta zaczyna się pierwsze wyzwanie w postaci ścianki na Zalesie, która będzie stanowiła przedsmak podjazdów zlokalizowanych na całej trasie. Kolejnym punktem krytycznym dla nóg będzie wspinaczka na Krępak. Następnie kolarzy czeka ulga na prowadzących w dół serpentynach. Warto dać mięśniom odetchnąć, zanim przed oczami ukaże się podjazd na Boguszówkę. Na osłodę czekają na uczestników wyścigów piękne widoki na Pogórza Przemyskie i Dynowskie. Tutaj jednak trzeba się ponownie skupić na trasie, bo kręte i strome zjazdy do Huty Brzeskiej posiadają naprawdę ciasne zakręty.
Po pierwszych fajerwerkach chwila oddechu przyjdzie w dolinie Sanu. Stosunkowo płaski teren przyniesie wytchnienie pod warunkiem, że nie będzie nas blokował przeciwny wiatr. Po zlokalizowanym w okolicach Rokszyc podjeździe powoli można się szykować na jazdę w kierunku mety. Jednak przekroczenie jej linii nie oznacza końca zawodów. Na uczestników czeka nie lada niespodzianka.
Mur de Tatarska to znany z finiszów Tour de Pologne podjazd na Kopiec Tatarski. Panorama na całe miasto to ostatni punkt widokowy na trasie wyścigu. Następnie zawodników czeka ostry, kręty zjazd w dół, skręt w prawo, dolna stacja kolejki wyścigu narciarskiego i meta na Starówce Przemyśla.
Zawodowa nazwa sugeruje udział licencjonowanych kolarzy. Na szczęście impreza jest wyzwaniem skierowanym zasadniczo do ambitnych amatorów jazdy na szosie. Sportowa rywalizacja stanowi jeden z głównych aspektów wyścigu, jednak na linii startu stawić się mogą również miłośnicy podziwiania krajobrazów, a także zabytków Przemyśla i okolic.
Pojawiasz się na coffe ride’ach i myślisz o profesjonalnej rywalizacji? Organizatorzy Przemyśl Tour umożliwiają to za sprawą podejścia imprezy na poziomie zawodowym. Świadczy o tym chociażby pomiar czasu zapewniony przez jednego z partnerów wydarzenia. Firmy współpracujące z Fundacją Sportową Przemyśl Tour stanowią dodatkową wartość. Wśród nich należy wymienić CentrumRowerowe.pl, które m.in. przygotowało dla uczestników specjalne bony zniżkowe. Cała lista zaangażowanych podmiotów dostępna jest na social mediach wydarzenia.
Skoro Przemyśl Tour to wyścig, nie może on się odbyć bez zwycięzców i nagród. Takowe są przewidziane dla poszczególnych klasyfikacji. Biorąc pod uwagę ukształtowanie terenu, nie dziwi też umiejscowienie na trasie Premii Górskich, więc wyzwań na pewno nie zabraknie.
Organizatorem imprezy jest Fundacja Sportowa Przemyśl Tour przy współpracy z lokalnymi samorządami. Data startu to 25.08.2024, a Biuro Zawodów będzie znajdowało się w Szkole Podstawowej nr 11 im. Henryka Jordana ul. Władycze 5.
Start i meta przewidziane są na Placu Niepodległości w Przemyślu. Rywalizacja rozpocznie się o godzinie 10:30.
Szczegółowa mapa i ślad GPX dostępne są na stronie internetowej wydarzenia.
Rywalizacja odbywa się w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w drużynach.
Limit uczestników to 500 osób.
W skład pakietu startowego wchodzą m.in.:
Podczas wyścigu zezwala się na start na rowerach szosowych lub gravelowych, które nie posiadają napędu elektrycznego.
Uczestnicy wyścigu winni posiadać ubezpieczenie OC, NW i kosztów leczenia.