Oświetlenie rowerowe
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Zapięcia rowerowe typu łańcuch to skuteczna ochrona przed złodziejami. Zwykle wykonuje się je ze stali, dzięki czemu cechują się większą odpornością na rozwiercanie. Ich kompaktowa budowa umożliwia łatwe transportowanie. Łańcuchy do zapinania roweru występują w różnych rozmiarach i kolorach, więc każdy może znaleźć swój ulubiony. Nie czekaj— już teraz sprawdź CentrumRowerowe.pl, aby kupić produkt cenionej marki, m.in. Abus, Gerda czy Kryptonite.
Black Weeks
Odbiór
w punkcie
Black Weeks
Darmowa
dostawa
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Pod pojęciem łańcucha ochronnego kryje się liczna grupa modeli o wielorakich właściwościach. Różnią się one nie tylko długością czy barwą, ale też innymi cechami. Rdzeń zabezpieczenia wygląda natomiast podobnie w każdym z modeli. Zapięcie do roweru — łańcuch składa się z metalowych ogniw, które są wysoce odporne na zniszczenie. Zabezpiecza się je dodatkową osłoną, której celem jest nie tylko zwiększenie estetyki, ale także ochrona lakieru przed porysowaniem.
Podstawowym kryterium przy zakupie łańcucha do zabezpieczania roweru, jest szerokość jego ogniw. Im grubsze, tym trudniej je zniszczyć. Pozwala to podwyższyć stopień ochrony roweru, ale wiążę się z większą masą produktu. Najcieńsze ogniwa – 3 mm, wykorzystywane są w modelach dziecięcych np. w Gerda Baby Contra Combo 900/3,5C. Mocniejsze, jak Kryptonite New York Fahgettaboudit mają natomiast ogniwa w rozmiarze 14 mm. Przydadzą się zwłaszcza właścicielom cennych rowerów.
Typowym zamkiem montowanym w łańcuchach do zapinania roweru, jest zwykła blokada na klucz. Wówczas w zestawie do produktu znajduje się kilka zapasowych kluczy, więc nie ma obawy, że zgubienie jednej pary uniemożliwi odpięcie roweru. Jednym z przedstawicieli tej grupy produktów jest Ulac Diesel.
Innym powszechnie stosowanym zamkiem jest wbudowana kłódka na szyfr. Jej odblokowanie następuje po wpisaniu ustalonego wcześniej ciągu cyfr. Właściciel produktu ma też możliwość zresetowania kodu, jak np. w modelu Onguard Mastiff 8124. Jednym z najnowszych rozwiązań, jest autorski zamek smart stworzony przez markę Abus. System jest kompatybilny z tylną blokadą koła tego samego producenta. Pozwala on na wpięcie jednej końcówki łańcucha do blokady zamontowanej na rowerze. Po jego drugiej stronie znajduje się natomiast pętla zaciskowa z pomocą, której należy opleść miejsce mocowania np. słup. Tego typu blokada występuje między innymi w Abus IvyTex Adaptor Chain.
Przed zakupem łańcucha do zapięcia roweru, dobrze jest przemyśleć jeszcze, do czego będzie on potrzebny? Jeśli z założenia ma służyć, jako proste zabezpieczenie w czasie krótkiej wizyty w sklepie, to lepiej wybrać wersję lżejszą. W momencie, kiedy jednak priorytetem jest wysoka jakość ochrony na długie godziny, lepiej jest zdecydować się na coś mocniejszego, a zatem i cięższego. Dodatkowo należy również zastanowić się nad długością łańcucha. Jednym wystarczy taki o rozpiętości 0,5 m, a inni będą potrzebowali najdłuższych modeli typu Axa Linq City, które po rozłożeniu mają prawie 2 m.
Część z nich bywa wyposażona w dodatkowy alarm montowany na ramie, który wibruje i hałasuje w czasie próby kradzieży. Jednym z tego typu modeli jest zestaw Abus Catena 6806K+Alarmbox. W momencie poruszenia pojazdu urządzenie emituje dźwięki o natężeniu co najmniej 100 dB, dzięki czemu ostrzeżenie jest słyszalne dla wszystkich osób w pobliżu, co może skutecznie odstraszyć złodzieja.
Powiązane kategorie: