Oświetlenie rowerowe
Wróć do Akcesoria rowerowe
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Chcesz zbudować swój warsztat rowerowy? Potrzebujesz sprzętu, który umożliwi Ci wygodne przechowywanie roweru w mieszkaniu? W każdym przypadku idealnie sprawdzą się wieszaki na rowery. Możesz wybierać spośród wielu rozmiarów, kształtów i designerskich patentów. Wieszak rowerowy sprawi, że przechowanie jednośladu będzie bezpieczne i nie zajmie on zbyt dużo przestrzeni.
Wróć do Akcesoria rowerowe
Black Weeks
Odbiór
w punkcie
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Black Weeks
Darmowa
dostawa
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Wieszak na rower być może nie jest pierwszy na liście, gdy myślimy o ekscytujących komponentach rowerowych, ale za to jest bardzo przydatny i pomaga organizować przestrzeń w garażu lub w pokoju. Dla posiadaczy rowerów miejskich i trekkingowych, które zostały wyposażone w seryjne podpórki rowerowe, wieszak może być zbędny. Tymczasem właściciel roweru MTB lub szosowego – zwłaszcza drugiego – będzie sobie cenił wyodrębnione miejsce na parking dla swojego jednośladu. Droga, karbonowa rama nie powinna być narażona na zarysowania powstałe na skutek opierania roweru o gołą ścianę. Ponadto karbon bywa delikatny, a nic tak nie chroni ramy przed uszkodzeniami, jak zawieszenie jej na solidnym haku na ścianie. Warto wybrać hak na rower z uchwytem pokrytym gumą lub innym tworzywem, które ochroni ramę i obręcz przed zarysowaniami.
Wieszak rowerowy może mieć bardzo wyszukane kształty. W ostatnich latach zaroiło się od firm produkujących minimalistyczne, ale funkcjonalne urządzenia do bezpiecznego przechowywania rowerów. Często są to projekty tak oryginalne, że gdy wiszą na ścianie nowoczesnego salonu, nie można zgadnąć, jaka jest ich funkcja. Równocześnie można nabyć klasyczne i proste wieszaki rowerowe w kształcie znanym od lat, a nawet wieszaki podsufitowe, gdzie rower jest podwieszany za pomocą zestawu bloczków i sznurków pod sufitem.
Wybór odpowiedniego wieszaka rowerowego zależy od miejsca, w jakim chcemy przechowywać nasz jednoślad. Najtańsze i najprostsze są po prostu duże haki wkręcane w ścianę. Rower wiesza się na nich przednim kołem do góry. Takie rozwiązanie może być problematyczne jeśli nasz pojazd wyposażono w hamulce hydrauliczne. Lekkie zapowietrzenie układu hamulcowego nie musi zbytnio przeszkadzać, ale gdy rower długo wisi w pionie, bąbelki powietrza przemieszczają się ku górze. W rezultacie po postawieniu go w poziomie i parokrotnym hamowaniu zapowietrzenie jeszcze bardziej się pogłębia.
Wybierając wieszak rowerowy na ścianę, zwróćmy też uwagę na jego nośność. Dostosujmy ją do jednośladu, który zamierzamy na nim wieszać. Wieszaki różnią się nie tylko udźwigiem, ale też konstrukcją, która rzutuje na ustawienie roweru. Niektóre przyrządy mają dodatkowe wyposażenie, które podwyższa komfort przechowywania roweru. Chodzi m.in. o blokadę obrotu na przednim kole czy osłony na tylne koło, które chronią ściany przed śladami opon.
Jeśli mamy ciasne pomieszczenie gospodarcze lub garaż, możemy nabyć wieszaki składane, które prawie zrównują się ze ścianą po zdjęciu z nich roweru. Bywa, że przestrzeń, w której przechowujemy jednoślady, podlega częstym przearanżowaniom i nie ma gdzie wbić wieszaków w ścianę na stałe. W takim przypadku sprawdzą się stojaki rowerowe na jeden lub kilka bicykli. Są one podobne do tych, które spotykamy w sklepach rowerowych i które można przesuwać w dowolne miejsce w pomieszczeniu. Kupując stojak, warto sprawdzić wcześniej, jak wygląda technologia mocowania roweru do stelaża. Może być tak, że nietypowy kształt ramy lub rozmiar kół przeszkodzi w osadzeniu roweru na stojaku. Najlepiej wybierać modele, gdzie rower opiera się kołami o podstawkę, a nie wisi na zaczepach.
Powiązane kategorie: