Darmowa
dostawa
Program
lojalnościowy
4,9/5 Nasza ocena
na Opineo
Punkty odbioru rowerów
Dostawa gratis w 24h
Czujniki tętna umożliwiają precyzyjne monitorowanie pulsu podczas wysiłku. Analiza danych pozwala na optymalizację planów treningowych i poprawę osiąganych wyników. Urządzenia mają formę opaski zapinanej na klatce piersiowej lub ramieniu. Jednymi z najchętniej wybieranych marek są Elite, Hammerhead, Lezyne, Sigma, czy Wahoo.
Darmowa
dostawa
Zakupy na raty
nawet w 15 minut
Odbiór
w punkcie
Opaska do pomiaru tętna, czyli popularny pulsometr, to urządzenie, które pozwala z dużą dokładnością monitorować pracę serca. Analizując dane, zobaczymy, w jaki sposób obecne ćwiczenia wpływają na nasz organizm. Dzięki czujnikom tętna lepiej dostosujemy pod siebie program treningowy – łatwiej wybierzemy dystanse i tempo dopasowane do oczekiwanych wyników.
W odróżnieniu od sensorów prędkości i kadencji, pulsometr montuje się na ciele kolarza. W zależności od modelu możemy zdecydować się na czujnik tętna na klatkę piersiową, nadgarstek lub ramię. Urządzenie to odczytuje dane dotyczące pracy serca. Dalej przekazywane są one do licznika lub komputera rowerowego.
Na rynku dostępne są paski do pomiaru tętna w wielu wariantach, co pozwala na znalezienie wygodnej opcji dostosowanej do indywidualnych preferencji. Najbardziej powszechne są modele zapinane na piersiach. Początkujący docenią przystępny cenowo pasek iGPSPORT HR70, który łączy się z licznikiem za pomocą protokołu ANT+. Nieco bardziej zaawansowany jest model Sigma ANT+/Bluetooth Smart, który wykorzystuje dwa najpopularniejsze systemy przekazywania danych. Profesjonaliści chętnie wybierają natomiast najlżejszy na rynku pas piersiowy Wahoo TRACKR Heart Rate, który wyróżnia się bardzo wysokim stopniem dokładności.
Możesz wybrać także paski do pomiaru tętna zapinane na ramieniu lub nadgarstku, jak Wahoo Tickr Fit. Zwykle cechują się nieco mniejszą precyzją, ale otrzymywane wyniki bez wątpienia zadowolą większość miłośników kolarstwa.
Na podstawie uzyskanych przez tego typu sensor informacji można wyznaczać strefy treningowe i precyzyjnie dawkować wysiłek fizyczny. To się z kolei przekłada na osiągnięcie zamierzonego efektu treningowego. To właśnie dzięki treningowi z pulsometrem włoski kolarz Francesco Moser pobił w 1984 roku rekord świata w jeździe godzinnej.
Powiązane kategorie: